FC Zlín oficiální web

Zlínské ženy zakončily rok halovým turnajem


13.12.2022


Ženy FC TRINITY Zlín definitivně uzavřely podzimní část této sezóny účastí na 15. Vánočním turnaji žen a dívek pořádaném Spartakem Uherský Brod. Do turnaje v hale zasáhlo celkem 16 družstev, žlutomodré holky byly vylosovány do základní skupiny s juniorkami Spartaku Myjava, juniorkami Líšně a Loděnicemi B.

Ze čtyř čtyřčlenných skupin postupovala první dvě družstva od boje o pořadí na 1. - 8. místě, zbývající týmy potom hrály systémem každý s každým o 9. - 16. místo. Ženy ze Zlína hned v prvním utkání čekal silný soupeř z Myjavy, který patří v juniorské kategorii ke špičce na Slovensku. Přestože na turnaj v hale nijak speciálně netrénovaly, držely se soupeřkami krok, avšak na začátku neproměnily tři velké šance, což je nemoc, která je trápila i v druholigové soutěži. Přesto dokázaly vyrovnat, a když už to vypadalo, že utkání skončí zaslouženou remízou, Myjavě se po chybné rozehrávce v obraně podařilo vstřelit vítězný gól.

V dalším utkání zlínské ženy nastoupily proti Líšni, a toto utkání bylo přesnou kopií prvního zápasu. Opět zahodily několik šancí, Líšeň se z protiútoku ujala vedení a dobývání branky Brňanek potom bylo marné. Ve třetím utkání, před kterým již bylo jasné, že žlutomodré ženy budou hrát pouze o 9. -16. místo, hladce porazily celek Loděnic B 6:1 (góly: Janků 3, Machů 2, Marholtová). V sobotu je čekal ještě jeden zápas o umístění proti ženám z Vlkoše, který skončil remízou 1:1 (Janků).

V neděli ráno ženy FC TRINITY nastoupily v prvním utkání proti Jihlavě. První polovina zápasu se hrála neustále na polovině celku z Vysočiny, ale jihlavská gólmanka se činila, nebo střely končily vedle branky. A přišel trest: zlínské ženy se nechaly strhnout útočením a zapomněly za sebou jihlavskou útočnici, jež v samostatném nájezdu se štěstím prostřelila Michaelu Matlachovou v brance. Avšak štěstí se tentokrát od nich úplně neodvrátilo, když minutu před koncem pohotově vyrovnala Natálie Janků.

Další tři zápasy měly zlínské fotbalistky plně pod kontrolou: nejprve porazily Třebíč 5:0 (Korvasová 2, Vyvlečková, Možíšová, Janků), Maloměřice 2:0 (Vyvlečková, Janků) a Líšeň B 4:0 (Hrubá, Marholtová, Martáková, Žalková). V posledním utkání jim tak proti Vítkovicím na 9. místo a vítězství v horší skupině stačila remíza, a tu také uhrály po výsledku 0:0.

Vzhledem k tomu, že o výsledek tentokrát tolik nešlo, dobře zorganizovaný turnaj splnil svůj účel, kterým bylo především se dobře pobavit. Do týmu skvěle zapadly případné posily ze Sigmy Olomouc Natálie Janků a Natálie Možíšová (obě ročník 2004), které mají zájem hrát za FC TRINITY. Natálie Janků se stala dokonce nejlepší střelkyní skupiny o 9. - 16. místo.

Nejlepší hráčkou FC TRINITY byla vyhlášena Barbora Marholtová a jednu individuální cenu si odnesla také Vendula Machů, jež byla vyhlášena jako Miss turnaje. Turnaje se zúčastnily následující hráčky: Michaela Matlachová, Eva Vyvlečková, Lucie Hrubá, Lucie Martáková, Natálie Možíšová, Magda Žalková, Sára Korvasová, Barbora Marholtová, Vendula Machů a Natálie Janků.

A ještě pro doplnění: turnaj vyhrály ženy Spartaku Myjava, přemožitelky FC TRINITY, juniorky Myjavy pak obsadily druhé místo.

 

Podkategorie

Tabulka FORTUNA:LIGA

XKlubZVRPSB
1.Jablonec359141245:5041
2.Pardubice351171739:4740
3.Bohemians359121434:4839
4.Karviná35881938:6232
5.Č. Budějovice35782041:7029
6.Zlín355121840:6927